Ośrodki zdrowia i opieki

Ośrodki zdrowia i opieki

Pojęcie systemu przyzywowego i przywoławczego istnieje w ośrodkach medycznych i pomocowych od lat.

Jednak Kaler to najnowocześniejsza technologia bezprzewodowa, która może odmienić nie tylko scenariusz używania takich rozwiązań, ale też zakres ich stosowania.

System ochrony zdrowia bywa przeciążony pracą i obowiązkami. Wszyscy wiemy, że stawka jest najwyższego rzędu a przekrój sytuacji sięga wydarzeń nagłych i ostrych. W takim otoczeniu każde nowe, proste rozwiązanie, wprowadzone bezinwazyjnie w skali całej placówki, nawet w kilkanaście godzin, może przyczynić się do być albo nie być pewnej grupy pacjentów / pensjonariuszy, a ponadto, dzięki pagerom. do odciążenia energii personelu, od którego kondycji tak wiele zależy.

W taką sytuację wkracza bezprzewodowy system przyzywowy Kaler, dedykowany usprawnieniu kontaktu na linii personel-pacjent oraz personel-pensjonariusz.

Warto okazjonalnie przypomnieć, że od 2005 r. tego typu rozwiązanie (system przywoływania) w domach pomocy społecznej wymagane jest na mocy Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z 19 października 2005 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. z 2005 r., nr 217, poz. 1837).

Co Kaler wnosi do życia szpitala?

Przede wszystkim – bezpieczeństwo poprzez skrócenie czasu reakcji. Jedynym urządzeniem, jakiego potrzeba do wezwania pomocy, jest czekający w pobliżu pacjenta, niewielki, odporny na kurz i wodę, na wskroś czytelny przycisk o zasięgu montażu ~200m od odbiornika, który to zasięg można powiększać.

Co za tym idzie, nawet pacjent w trudnej sytuacji i sali oddalonej od dyżurki, będzie mógł wezwać pomoc. Jedyną czynnością, którą musi być w stanie wykonać, jest wciśnięcie przycisku. Reszta zadzieje się sama.

To niewielkie urządzenie można zamontować i zdemontować dowolną ilość razy, w zależności od rotacji pacjentów. Czasem dobrym pomysłem będzie przytwierdzenie go do łóżka chorego, innym razem do jego szafki, a jeszcze innym, na ścianie. Może on wędrować za rozmieszczeniem łóżek, bez myślenia o jakiejkolwiek instalacji kablowej.

Natomiast jako system przyzywowy dla niepełnosprawnych, Kaler pozwoli na dostęp do pomocy z kilku różnych miejsc. Łatwo rozplanować rozmieszczenie przycisków i zmieniać ich ilość. Któryś zawsze będzie blisko.

Jeżeli wspomnieć dodatkowo:

  • o LEDowym wyświetlaczu alarmowym GEN-48, zamontowanym w dyżurce i czytelnym z 40 metrów (migającym numerem sali przy wsparciu akustycznym),
  • o dwuwierszowej tablicy diodowej GEN-910, dla której można zaprogramować komunikaty z napisami, jak „pokój 1”, „pokój 2”, „łazienka 1” – skracając tym samym czas reakcji na alarm (widoczność haseł z 40 metrów).
  • o bezprzewodowych sygnalizatorach nad drzwiami do sal (z mocnym światłem i alarmem dźwiękowym o regulowanej głośności),
  • o szybkiej i bezinwazyjnej instalacji całego systemu Kaler, ograniczającej się do ustawienia/powieszenia serii bezprzewodowych urządzeń w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin, zależnie od ich ilości,
  • o prostym montażu przycisków pod prysznicem i w toaletach (nawet kilku sztuk na różnych wysokościach),
  • o pagerach alarmowych noszonych przez personel jak zegarek (wezwania docierają bezpośrednio do lekarza nawet na obchodzie, wibracjami oraz dźwiękiem),
  • o zastosowaniu systemu również w komunikacji pomiędzy personelem, pozwalającego szybko zebrać kadrę lub jej część w jednym miejscu,

…wtedy można sobie wyobrazić bezpieczniejszą, doskonale zorganizowaną placówkę, o szybkiej i jasnej komunikacji wewnętrznej. Mniej stresogenną dla czuwających lekarzy, a przede wszystkim dla pacjentów.

Jak powszechnie wiadomo, czas reakcji często decyduje o życiu, natomiast komfort i harmonia środowiska mają duży wpływ na tempo powrotu do zdrowia. Służba na rzecz tych wartości to misja systemu Kaler.

System kolejkowy Kaler odpowiada na RODO. Sprawdź jak chronić dane osobowe Twoich pacjentów.

43 sekundowe szkolenie – łatwość programowania według Kaler