Centra handlowe i sklepy

Bezprzewodowy system przywoławczy Kaler Long Range oparty na technologii LoRa może znacząco przyczynić się do poprawy jakości obsługi klienta oraz bezpieczeństwa w centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych.

Konfiguracja Systemu:

  • Nadajniki: Mogą być rozmieszczone w strategicznych miejscach, takich jak przymierzalnie, stanowiska informacyjne, strefy VIP czy też sekcje z wyższym ryzykiem kradzieży. Klienci mogą korzystać z tych nadajników, aby przywołać pracownika lub zasygnalizować potrzebę pomocy. Są bezprzewodowe i zasilane bateryjnie, stąd ich montaż jest natychmiastowy, a ich lokalizację można zmieniać wedle potrzeb.
  • Odbiorniki: Pracownicy sklepu lub ochrona mogą nosić przenośne odbiorniki w formie zegarka. Te urządzenia informują ich o lokalizacji i naturze zgłoszenia, co pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby klientów czy potencjalne zagrożenia. Dostępne są również odbiorniki stacjonarne, które można zamontować na stałe w optymalnym miejscu np. w punkcie informacyjnym lub dyżurce.

Funkcje Systemu:

  • Poprawa obsługi klienta: Jeśli klient ma pytanie lub potrzebuje pomocy przy wyborze produktu, może szybko wezwać pracownika, co poprawia jakość obsługi.
  • Bezpieczeństwo: W przypadku podejrzanej aktywności czy potencjalnej kradzieży, system umożliwia natychmiastowe powiadomienie ochrony. To również może być wykorzystane w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary, ewakuacje itp.
  • Zwiększenie efektywności personelu: Zamiast polegania na stałej obecności pracowników w konkretnych miejscach, mogą oni być elastycznie przemieszczani tam, gdzie są aktualnie potrzebni.
  • Analiza ruchu klientów: Dostępne oprogramowanie ma możliwość generowania statystyk, które mogą dostarczyć cennych informacji na temat wzorców zachowań klientów, pomagając w optymalizacji układu sklepu i strategii marketingowych. Jasno określimy skąd i kiedy było wezwanie oraz ile trwała jego obsługa.

Skalowalność:

  • W miarę rozwoju sklepu i zmieniających się potrzeb biznesowych, system można łatwo rozbudować o dodatkowe nadajniki i odbiorniki. Bez konieczności prowadzenia okablowania, oszczędzając czas i pieniądze.

W centrum handlowym czy sklepie, gdzie dobre doświadczenia klienta są kluczem do sukcesu, system przywoławczy oparty na technologii LoRa może przynieść znaczące korzyści zarówno dla klientów, jak i właścicieli sklepów.

Translate »