Dla Instytucji

W związku z postępem cywilizacji żyjemy coraz dłużej. Nasze społeczeństwo starzeje się, to znaczy, iż zwiększa się proporcja starzy – młodzi. Stąd też istnieje potrzeba tworzenia nowych usług opiekuńczych.

Zajmowanie się osobą niesamodzielną jest bardzo absorbujące, często związane z rezygnacją z pracy lub reorganizacją całego życia. Taka sytuacja jest również niekomfortowa dla osoby starszej, która świadoma swoich słabości chciałaby jak najdłużej być samodzielna.

Teleopieka ma za zadanie maksymalnie wydłużyć czas samodzielności i niezależności seniorów we własnym domu, gdyż nie zawsze jest konieczne czy możliwe korzystanie z instytucji opiekuńczych. Zdalna opieka jest również znacznie tańsza i odciąża opiekunów. Osoba nią objęta nadal mieszka u siebie, dzięki czemu czuje się bezpiecznie i pewnie, co poprawia jej komfort życia i samopoczucie.

Prezentowany zestaw służy do wsparcia seniora w miejscu zamieszkania. Szczególnie jest to istotne w sytuacji, gdy dana osoba mieszka samotnie. Wystarczy, że w sytuacji, gdy poczuje się gorzej, naciśnie niewielki przycisk, który nosi na ręku lub szyi a powiadomienie natychmiast trafi na smartfon opiekuna.

 

System przywoławczy – zestaw do WC dla osób niepełnosprawnych + ALARM na Smartfona

Tego typu wezwanie SOS może trafić do profesjonalnego opiekuna jak pielęgniarka, pracownik opieki społecznej czy centrum alarmowego. Możliwe jest działanie w modelu wiele-do-jednego, czyli wiele systemów u podopiecznych może być obsługiwanych przez jednego opiekuna, który sprawdza, czy system ma zasilanie lub dostęp do Internetu i jest sprawny.

Obecne czasy pandemii i związanej z nią izolacji jeszcze dobitniej pokazują, że tego typu usługi są potrzebne i korzystne dla wszystkich uczestników.

Aktualności

SALMED 2022

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa zaprosić do naszego stoiska nr 79 w pawilonie nr 3 na targach SALMED 2022. A tak wygląda nasze stoisko: Poniżej znajdziecie

Zobacz więcej

Long Range Kaler®

Bezprzewodowy system przywoławczy Kaler® Long Range Kaler stosowany jest wszędzie tam, gdzie liczy się czas; tam, gdzie każda sekunda może decydować o życiu lub zdrowiu.

Zobacz więcej
Nowości

Kaler w szpitalach tymczasowych

Główną cechą szpitala tymczasowego jest to, że musi powstać szybko. Fakt ten oznacza, że nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie całej infrastruktury, na czele z systemem przywoławczym. Bezprzewodowy system przywoławczy Kaler jest gotowy do pracy natychmiast po uruchomieniu,

Zobacz więcej

Referencje

Translate »