Ochrona zdrowia

Wezwanie pomocy

Kaler stosowany jest wszędzie tam, gdzie liczy się czas tam, gdzie każda sekunda może decydować o życiu lub zdrowiu. Z tego względu jednym z głównych aspektów branych pod uwagę podczas projektowania systemu Kaler, była właśnie wysoka wartość czasu.

Przywołanie współpracowników

Często w pracy pielęgniarki lub lekarza zachodzi potrzeba, aby przywołać współpracownika. Powodów może być wiele, mogą być to sytuacje krytyczne jak i te niewymagające natychmiastowej reakcji. Skorzystanie w takiej sytuacji z systemu przywoławczego jest o wiele wygodniejsze

Obsługa kolejki do rejestracji z biletami

Umiejętne, płynne zarządzanie ruchem klientów ma bezpośredni wpływ na poziom zadowolenia i opinię o danym miejscu, w którym klient załatwia jakąś sprawę. Fachowo i szybko obsłużony klient powróci kiedyś chętnie do tej instytucji i wyda innym dobrą opinię o niej.

Obsługa kolejki do gabinetu

System Kolejkowy Kaler składa się z niewielkiej, intuicyjnej klawiatury i wyświetlacza LED. Komunikuje się liczbami, wskazując numer pacjenta i numer zapraszającego gabinetu. Można go zainstalować w normalnych godzinach pracy.

System alarmowy do łazienki

System Przywoławczy Kaler dzięki swojemu bezprzewodowemu charakterowi, pozwala na szybką instalację w każdym pomieszczeniu. Pociągnięcie linki bezprzewodowego przycisku uruchamia lampkę sygnalizacyjną zainstalowaną nad drzwiami na korytarzu.

Korzyści

Na świecie nie ma nic bardziej cennego niż ludzkie życie i zdrowie. Nieprzerwana myśl człowieka, o coraz skuteczniejszej ochronie tych wartości, spowodowała powstanie ośrodków zdrowia i opieki oraz wynalezienie wielu medycznych i technicznych rozwiązań. Pozwalających na osiąganie lepszych efektów w tej dziedzinie. Jednym z technicznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pacjentów ośrodków zdrowia oraz pensjonariuszy ośrodków opieki jest Kaler – Bezprzewodowy System Przywoławczy Kaler stosowany jest wszędzie tam, gdzie liczy się czas, tam gdzie każda sekunda może decydować o życiu lub zdrowiu. Z tego względu jednym z głównych aspektów branych pod uwagę podczas projektowania systemu Kaler, była właśnie wysoka wartość czasu. System Kaler cechuje się dużą elastycznością. Jego bezprzewodowy charakter pozwala dowolnie zaplanować lokalizację każdego tworzącego go elementy oraz szybko i bezinwazyjnie wdrożyć wszystkie urządzenia w użytkowanym budynku. Skutkiem tego stało się ograniczenie do minimum czasu potrzebnego do wdrożenia, obsługi i utrzymania systemu.

  • Oszczędność czasu i pieniędzy związana z brakiem okablowania
  • Natychmiastowe wdrożenie bez oczekiwania na skomplikowaną konfigurację
  • Montaż w miejscach mokrych i odporność na dezynfekcję
  • Dowolna zmiana lokalizacji urządzeń przy reorganizacji placówki.

Urządzenia

GEN-CA

Bezprzewodowy przycisk przywołania

Bezprzewodowy przycisk przywoławczy GEN-CA można stosować w dowolnym miejscu wewnątrz budynku. Urządzenie montowane głównie w salach, przy łóżkach pacjentów oraz w łazienkach i toaletach. Przycisk jest hermetyczny i wodoodporny. Jest niewielkich wymiarów – średnica 6 cm. Posiada możliwość trwałego przymocowania do ściany lub mebla w celu uniknięcia przenoszenia go przez pacjenta.

gen-ca1
gen-cc

GEN-CA

Bezprzewodowy przycisk anulowania

Przycisk przeznaczony jest do odwoływania komunikatów przywoławczych. Znajduje zastosowanie w szpitalach, w domach pomocy oraz opieki, hospicjach, a także w publicznych toaletach dla osób niepełnosprawnych. Umieszcza się go najczęściej przy drzwiach. Pielęgniarka lub inna osoba niosąca pomoc, wchodząc do pomieszczenia w którym znajduje się osoba wzywająca pomocy, naciska przycisk GEN-CC, który powoduje wyłączenie alarmu.

GEN-CA

Bezprzewodowy 3-funkcyjny przycisk

Dzięki obecności trzech przycisków nadajnik oferuje dwie ścieżki komunikacji oraz anulowanie przywołania. Korzystając więc z jednego urządzenia będziemy w stanie wezwać dwie osoby lub też w jedno miejsce wysłać dwa rozróżnialne komunikaty. Niewielki rozmiar umożliwia wkomponowanie urządzenia w każdą lokalizację.

gen-3g

GEN-55Q

Kontroler kolejkowy

Kolejkomat GEN-55, zwany również biletomatem jest głównym elementem systemu kolejkowego. To na niego trafiają klienci/petenci w pierwszej kolejności. Na górnej części urządzenia umieszczone są przyciski, które aktywują drukowanie biletów. Może tam się ich znaleźć nawet pięć sztuk, po jednym na każdą z pięciu dostępnych ścieżek. Ścieżki, oznaczane literami od A do E, mogą być dowolnie opisane, na przykład jako „Wymiana opon”, „Doradca” czy „Pralnia”. Istnieje możliwość dokładnego dopasowania systemu do potrzeb. Poniżej przycisków wysuwają się bilety. Ich treść również jest możliwa do skonfigurowania wedle potrzeb. Odbywa się to z poziomu podłączonego komputera.

GEN-55T

Klawiatura kolejkowa

Bezprzewodowa klawiatura posiada szereg przycisków i wyświetlacz, który pokazuje ilość oczekujących na obsługę osób. Ich wezwanie odbywa się przez naciśnięcie jednego przycisku. Ten sygnał może trafiać do jednej lub wielu tablic. Do klawiatury przypisuje się jedną z pięciu dostępnych ścieżek tematycznych, oznaczonych literami od A do E.

GEN-55D

Kolejkowy wyświetlacz LED

Bezprzewodowa tablica GEN-55D jest najczęściej montowana nad stanowiskiem obsługi. Wyświetla oznaczenie ścieżki tematycznej i numer osoby z kolejki. W trybie tablicy głównej dodatkowo wyświetlany jest numer „okienka”, a kolejne wezwania są przewijane. Zmianie numeru towarzyszy dźwięk i zapowiedź głosowa. Wyświetlacz o wysokim kontraście jest czytelny z daleka.

GEN-500

Kolejkowy wyświatlacz LED

Bezprzewodowa tablica wyświetla czterocyfrowy numer osoby z kolejki, po którym może nastąpić trzycyfrowy numer gabinetu. Zmianie numeru towarzyszy dźwięk powiadomienia lub zapowiedź głosowa w języku polskim. W obydwu przypadkach możliwa jest regulacja głośności. Wywołania do różnych gabinetów są płynnie przewijane, aby wszystkie zainteresowane osoby wiedziały, gdzie się zgłosić. Wyświetlacz o wysokim kontraście jest widoczny z daleka. W trybie czuwania tablica wyświetla aktualną godzinę i datę.

GEN-500P

Bezprzewodowa klawiatura kolejkowa

Klawiatura posiada szereg przycisków i wyświetlacz, na którym widoczny jest aktualnie wywoływany numer. Osobę z kolejki wybiera się za pomocą cyfr lub używając klawiszy „+” i „–”. Możliwe jest wielokrotne powtarzanie wywoływanego numeru. Jeden programator może wyświetlić tę samą informację nawet na dziewięciu tablicach. 

Przykręcana antena może być zdemontowana, aby jeszcze bardziej zmniejszyć gabaryty urządzenia. Klawiatura przystosowana jest do montażu na ścianie lub do postawieniu na biurku.

GEN-ST2

Bezprzewodowy przycisk pociągany

Nadajnik ten typowo jest montowany w toaletach. Odpowiednia wysokość montażu pozwala na wezwanie pomocy przez jego naciśnięcie lub pociągnięcie sznura, którego uchwyt powinien znaleźć się na odpowiedniej wysokości. Charakterystyczny czerwony kolor i czytelny piktogram powodują, że ludzie korzystają z tego nadajnika intuicyjnie. W jednej obudowie umieszczono również przycisk anulowania wywołania.

GEN-L2

Bezprzewodowa klawiatura kolejkowa

Sygnalizator montowany jest najczęściej przed wejściem do pomieszczenia (np. łazienki), gdzie może być wzywana pomoc. Urządzenie sygnalizuje kolorowym światłem i sygnałem dźwiękowym o przywołaniu dokonanym przez jeden z bezprzewodowych nadajników. Sygnalizacja optyczna odbywa się za pomocą kolorów – Czerwony / Zielony / Ciemnoniebieski / Żółty / Fioletowy / Jasnoniebieski / Biały. Dla każdego nadajnika można przypisać indywidualnie, kolor powiadomienia, dźwięk i obszar powiadomienia na sygnalizatorze.

Aktualności

Nowości

Edukacja

Bezprzewodowy system przywoławczy wykorzystujący technologię LoRa może znacznie poprawić komunikację i koordynację w różnych placówkach edukacyjnych, takich jak szkoły, kolegia czy uniwersytety.

Zobacz więcej
Nowości

Opieka zdrowotna

Bezprzewodowy system przywoławczy oparty na technologii LoRa może pełnić istotną rolę w środowisku opieki zdrowotnej, przyczyniając się do lepszej komunikacji między pacjentami a personelem medycznym oraz poprawy jakości opieki.

Zobacz więcej

Referencje

Translate »